Lékořice

Lékořice – dobrovolnické centrum při Thomayerově nemocnici

Posláním občanského sdružení Lékořice je vnášet do nemocničního prostředí více mezilidského kontaktu a propojovat izolovaný svět nemocných se světem zdravých. Zpříjemnit a naplnit volný čas pacientů smysluplnou aktivitou a posílit tak jejich pohodu.

 

18.10. – 19.10.2013 – 85. výročí otevření Masarykových domovů (nyní Thomayerova nemocnice).

Senectuti et Juventuti – Stáří a mládí – to je původní název vítězného architektonického návrhu výstavby Masarykových domovů, od jejichž otevření uběhlo letos 85. let. K tomuto jubileu proběhla v areálu Thomayerovy nemocnice za velkého zájmu médií i návštěvníků venkovní výstava.

 

Jejímu úspěšnému otevření předcházel takřka rok usilovné práce týmu Lékořice a jejích dobrovolníků. Připravit ji a důstojně tak připomenout počátky nemocnice byla pro náš tým opravdová výzva.
Na odborné stránce výstavy s námi spolupracovali: PhDr. Hana Mášová z Ústavu dějin lékařství a cizích jazyků na 1. LF UK, Národní technické muzeum, Mgr. Šimon Krýsl z Národní lékařské knihovny, Archiv hlavního města Prahy, akad. malířka Radka Balejová ze Střední umělecké školy textilních řemesel (SUŠTŘ), studenti FAMU, Národní filmový archiv a řada dalších institucí a jednotlivců.